Projektowanie ogrodów - Poznań - Ogrody Odnowa

Zakładanie i projektowanie terenów zielonych

Ogród to szczególne miejsce, które często stanowi azyl dla zapracowanych i zmęczonych osób. To miejsce na refleksję oraz rekreację. Ważne jest jednak, aby był on dobrze zaprojektowany. Projektowanie ogrodu to umiejętność godna powierzenia fachowcom. Doskonale zna się na tym firma Ogrody Odnowa, której głównym terenem działania jest Poznań.
Odpowiednie zaprojektowanie terenu zielonego to dość skomplikowany i czasochłonny proces. Jeszcze przed przystąpieniem do przygotowania wstępnej koncepcji ogrodu należy poznać specyfikację danego obszaru. Projektowanie ogrodu wymaga od architekta fachowej wiedzy dotyczącej szaty roślinnej, rzeźby terenu, a także znajdującej się na nim architektury.

Nasza firma oferuje profesjonalne projektowanie i zakładanie ogrodów przede wszystkim na terenie Poznania i okolic, ale jesteśmy gotowi współpracować z klientami z terenu całej Polski i poza jej granicami. Najdalsza, w pełni zrealizowana przez nas inwestycja, miała miejsce aż w Monachium! Za każdym razem proces projektowania ogrodu rozpoczynamy od przygotowania kompleksowego projektu uwzględniającego całościową koncepcję zagospodarowania terenu. Plan ten obejmuje zarówno ciągi komunikacyjne i małą architekturę, jak i szczegółowe rozmieszczenie nasadzenia roślin wraz z dokładnym określeniem ich nazwy (polskiej i łacińskiej) oraz odmiany. Posiadamy bogate doświadczenie w atrakcyjnej aranżacji przestrzeni. Upiększaliśmy tereny wokół domów, bloków oraz firm czy instytucji, takich jak szkoły, przedszkola i nie tylko.

Kompleksowe zakładanie i projektowanie terenów zielonych

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie ogrodnictwa i architektury krajobrazu, którzy posiadają doświadczenie nie tylko w projektowaniu ogrodów, ale też w tworzeniu stylizacji ogrodowych na zamówienie. Projektujemy ogrody nowoczesne, klasyczne, parkowe, leśne, wiejskie i nie tylko. Każdorazowo działamy w ścisłej współpracy z klientem, aby zaproponować projekt adekwatny do danego miejsca oraz wykorzystujący atrybuty takie jak naturalna skarpa czy brzozowy gaj. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić wszelkie Twoje oczekiwania!

Zapewniamy:

 • przygotowanie projektów z uwzględnieniem wizji klienta,
 • kompleksową realizację zleceń — od projektu do instalacji.

Projektowanie i zakładanie ogrodów w Poznaniu

W kompleksowej ofercie firmy Ogrody Odnowa można odnaleźć usługi związane z architekturą krajobrazu oraz organizacją przestrzeni zielonych. Oferujemy także szereg usług związanych bezpośrednio z realizacją prezentowanych klientom koncepcji. Profesjonalizm oraz oparte na wieloletniej pracy doświadczenie firmy pozwolą nam wspólnie zbudować ogród Twoich marzeń. Jeśli poszukujesz odpowiedniego rozwiązania dla przestrzeni przydomowej przydomowego, skweru firmowego lub terenów zielonych w obszarze publicznym – dobrze trafiłeś. Przy zakładaniu ogrodu warto zdać się na pomoc fachowców z pasją.

Projektowanie ogrodu

Chociaż zasięg działalności Ogrody Odnowa obejmuje cały kraj, nieobce są nam realizacje projektów zagranicznych. To projektowanie ogrodów w Poznaniu jest jednak istotnym obszarem, w którym sprawnie i chętnie działają nasi pracownicy. Jeśli poszukujesz doświadczonych projektantów oraz zręcznych wykonawców – skontaktuj się z nami. Podstawowymi usługami oferowanymi przez firmę są:

 • zaprojektowanie ogrodu
 • sadzenie roślin
 • montaż elementów ozdobnych i automatycznych systemów nawadniających
 • organizacja odpowiedniego drenażu
 • renowacja i odmładzanie starych ogrodów
 • prace brukarskie
 • przygotowanie trawników
 • projektowanie i montaż oświetlenia
 • wykonanie ogrodzeń, tarasów lub podjazdów
 • instalacja ogrodowych atrakcji dla dzieci (kąciki, huśtawki, place zabaw).

Zakładanie ogrodu

Jeśli chcesz założyć ogród w Poznaniu, nasze biuro projektowe z pewnością zaproponuje Ci najlepsze rozwiązania w branży. Ogrody Odnowa zrealizuje marzenia nawet najbardziej wymagających klientów, przedstawiając indywidualną i wyważoną ofertę. Jeśli Twoje plany dotyczą organizacji domowej przestrzeni do wypoczynku, urozmaicenia tarasu lub całkowitej przemiany dachu – zapraszamy. Pomożemy również w budowie własnego warzywniaka. Nasi specjaliści w dziedzinie projektowania ogrodów sprawdzą się również przy zakładaniu firmowego miniparku. To nowatorska inicjatywa, z której na pewno ucieszą się Twoi współpracownicy.